Fotoskulptūros arba Gwon Osang lopytas „žmogus“

“Apie nusilpimą iš 340 dalių“

Visiems mums jau įprastos fotografijos, kurias mes įpratę matyti horizontalioje ar vertikalioje padėtyje plokščiu pavidalu. Šiuolaikinėje visuomenėje tokių fotografijų sklaida milžiniška. Vieną vaizdą pakeičia kitas ir retai kada mus vienas vaizdas prikaustyti, tačiau atrastas šis menininkas turėtų priversti Jus stabtelti. Tūris, kuris išgaunamas iš kelių šimtų mums įprastų fotografijų.  Keista dirbtinė “realybė“, kuri iškreipia tikrąją…

Pagrindinis skulptoriaus išskirtinumas tai, jog visos jo skulptūros realaus mastelio. Žmonės, žirgai netgi automobiliai yra tikro dydžio.  Visas kūrimo procesas be galo paprastas. Autorius nufotografuoja realų modelį iš visų pusių ir rakursų, tam gali prireikti ir šimto, ir dar daugiau nuotraukų. Vėliau šias nuotraukas suklijuoja viena šalia kitos, taip sukurdamas gan realistišką skulptūra, tačiau padengtą savotiška faktūra. Šis realumo ir netikrovės susidūrimas G.Osang darbuose verčia žiūrovą kitaip pažvelgti į savo ir kitų žmonių suvokimą, medžiagiškumą, kūną. Žiūrėdamas į gulinčią tikro žmogaus kopiją ir matydamas jos sintetiškumą, norom nenorom nori ją paliesti, o po to paliesti save, pajusti kūną ir sielą, palyginti su beveik identišku tuščiu karkasu.

darbo procesas/eskizai

G.Osang neapsiriboja vien medžiagos simbolika, kopijuodamas realius objektus. Jo kūryboje gausu siurrealizmo bei įvairių vizualiųjų simbolių, nagrinėjančių žmogaus kūną, jo plastiką ir emocijas, kurias atskleidžia tam tikra poza. Meno kritikai sako, jog didelę įtaką autoriui padarė šiuolaikinė reklama ir susižavėjimas jos geba atspindėti mūsų kasdienybę.

Svečiuodamasis Manchesterio Meno Galerijoje G.Osang sakė:

„Mano vizito Manchesteryje metu buvo įdomu kas rytą stebėti raitąjį policininką. Pajutau artumo pojūtį, nes tai buvo gyvulys, bet tuo pačiu, jo didelė figūra mane kažkiek baugino. Mane dažnai įkvepia senovės menas, ir šiuo atveju manau šis susidomėjimas kilo dėl asociacijų su monumentų raiteliais“

daugiau autoriaus darbų rasite čia :http://www.osang.net/

Reklama

Žymos:

3 atsakymai to “Fotoskulptūros arba Gwon Osang lopytas „žmogus“”

  1. akvilevalan Says:

    Čia tai šauniai, labai smagūs darbai. Norėčiau, kad ir iš manęs ką nors sulopytų 🙂

  2. giedregie Says:

    labai įdomu. pati studijuoju fotografiją, bet su tokia šios specialybės šaka gyvai dar neteko susidurti:)

  3. nepaziurek Says:

    Pirmam kurse pas Gudmoną žadėjau pats tokį daiktą daryt tik portetą, bet kadangi žiauriai sunku, tai teko papraščiau kažką galvoti. Bet vaizdelis tai tikrai įspūdingas čia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: