Popiežius Benediktas XVI liepė kunigams “bloginti”

Popiežius Benediktas XVI, dabartinis Katalikų Bažnyčios vadovas, pastaruoju metu pamėgo naujausias technologijas. Pernai Vatikanas paleido savo YouTube kanalą, net  Facebooko ir iPhone programą Pope2Youi. Jau šiais metais Popiežius kreipėsi į visus kunigus ir liepė naudotis visomis naujausiomis technologijomis skleidžiant Šventajį raštą. Aišku, turėjo omenyje tinklaraščių rašymą, Twitterio čiulbesius, vaizdo medžiagą, socialinius tinklus ir kitas pačias populiariausias jaunimui priimtinas bendravimo formas.

Neseniai (Sausio 24 d.) išplatintame Popiežiaus rašte, skirtame mokyti kunigus, kaip elgtis skaitmeniniame pasaulyje, rašoma:

Kunigai raginami skelbti Evangeliją pasitelkdami į pagalbą naujausios kartos audiovizualinius resursus (paveikslėlius, vaizdo medžiagą, animaciją, TINKLARAŠČIUS, interneto svetaines), kurie, kartu su tradicinėmis priemonėmis, gali plačiau atverti naujas perspektyvas dialogui, evangelizacijai ir katechezei.
(Originalus tekstas angliškai: Priests are thus challenged to proclaim the Gospel by employing the latest generation of audiovisual resources (images, videos, animated features, blogs, websites) which, alongside traditional means, can open up broad new vistas for dialogue, evangelization and catechesis.)

Tokie Popiežiaus Benedikto XVI pamokymai rodo, kad Bažnyčia bando eiti koja kojon su naujausiomis technologijomis ir tokiu būdu pritraukti kuo daugiau jaunimo, ir skleisti jiems Katalikiškas ir krikščioniškas tiesas. Tai labai sveikintina, turint omenyje, kad viduramžiais būtent Bažnyčia svariai prisidėjo prie mokslo ir technologijų pažangos stabdymo, siedama naujausias technologijas su blogiu.

Popiežius kol kas dar nesinaudoja Twitter socialiniu tinklu.

Reklama

Žymos:

5 atsakymai to “Popiežius Benediktas XVI liepė kunigams “bloginti””

 1. daliami Says:

  Pralinksminai mane tokiu įrašu, kaip tik Didysis Sekmadienis atrodo šiandien:) Reikės paieškoti to YouTube kanalo..

 2. santechnikas Says:

  Taip, šiais laikais ignoruoti informacines technologijas yra akivaizdžiai beprasmiška ir nenaudinga. Kaip matom tai suprato ir Bažnyčia.

 3. cepelina Says:

  nice one 😉 pasirodo supratingumo netruksta baznycios atstovams

 4. kotrynapress Says:

  is tiesu- prajuokinai.
  pati pasijauciau sustabarejusi, nes nemegstu bendravimo virtualioje erdveje; jau religija pasiekiama internete- sunku apsispresti: gerai ar blogai

 5. nepaziurek Says:

  Ai.. nupopsėjo visai ta religija 😦

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: